ÖATB soru ve cevapları – ÖATB soruları ne zaman yayımlanacak?

KPSS’ye katılan adaylar ÖSYM tarafından açıklanacak olan sonuçların tarihini merak ediyor. 2018 KPSS sonuçları sonuc.osym.gov.tr adresinden 31 Ağustos 2018 tarihinde ilan edilecek. Sonuçlar açıklanmadan önce adaylar tahmini puanlarını hesaplıyorlar. Sınava katılan diğer adayların yaptıkları yorumlar soruların doğru cevaplarını anlama noktasında adaylar yardımcı oluyor. 5 Ağustos ÖABT sınav yorumları haberimiz içerisine eklenecektir.

KPSS ÖABT SORU VE CEVAPLAR NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Sonuçları öğrenmek için sabırsızlıkla bekleyen memur adayları KPSS puanını hesaplamak için soruları ve cevapları bekliyor. ÖSYM, KPSS soru ve cevap anahtarı henüz yayımlamış değil önümüzdeki hafta içinde soru ve cevapların yayınlanması bekleniyor. Sonuçlar ise 31 Ağustos’ta açıklanacak.

ÖABT NEDİR?

ÖABT açılımıyla “Açılımı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi”, öğretmen adaylarının girmek zorunda olduğu alan bilgisini nitelemektedir. Öğretmen kadrolarına atanmak isteyenlerin Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumlarının yanı sıra Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT) katılması zorunludur. 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılacak ÖABT sınav alanlarına Okulöncesi Öğretmenliği alanı da eklenmiştir.

Okul öncesi öğretmenliği, İlköğretim matematik öğretmenliği, fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenliği , sosyal bilgiler öğretmenliği, Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği, tarih öğretmenliği, coğrafya öğretmenliği, matematik öğretmenliği, fizik öğretmenliği, kimya öğretmenliği, biyoloji öğretmenliği, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği, Almanca öğretmenliği, İngilizce öğretmenliği, rehber öğretmen ve sınıf öğretmenliği alanlarında uygulanan sınav, saat 10.15’da başladı ve 75 dakika sürdü. 

ÖATB 2018 sınav yorumları

KPSS ÖABT’nin sona ermesinin ardından öğretmen adaylarından ilk yorumlar gelmeye başladı. İşte, ÖABT hakkında ilk yorumlar;

ÖABT dkab sınavı nasıl bir şeydir kim hazırladı bu soruları 🙂 uzaydan inme tabiri bu herhalde

ÖABT sınavından çıkanlardan duyduğum kadarıyla hepsi tekrar çalışmaya başlayacakmış. Öyle mi cidden?

Öabt, böyle ölmem füze atsaydın.

Hiç bişey öğrenmemiş hissi veren sınav gibi sınav…Teşekkürler

Son 10 dakikada iki şık arasında kaldığın soruların diğerlerini işaretlerken aslında kendini yavaş yavaş batırdığını anlamak yine de devam etmek ve sürenin bitimi. Ul*n bunda da 35 çıkarsa ortalama ne diyeyim ben size

#Öabt 5 şık arasinda kaldim

Bunca zaman boşa okumuşum dedirten bir sınavdı tşk öabt

Uzun zamandır loto oynamıyorduk iyi geldi bu #öabt

Bu ÖABT Edebiyat soruları bir beni mi sarhoş etti? ÖSYM güzel şiirleri beyitleri zaman kaybedelim diye mi koyuyor? Ölüyorum hüzünden.

Sabah uyandım uçuk falan çıkmamıştı dudağımda ama ÖABT sınavına girdim ve sınavdayken dev gibi bi uçuğum oldu.Somatizasyon mu diyorduk???Beynim yandı da

ÖSYM halı silkeler gibi silkeledi. #ÖABT

Dkab öabt’ye sahabe girse o soruları cevaplayamaz ellam o nasıl sorular öyle Ösym bey

Sınav nasıl mı geçti? UTANDIM

Ve son olarak ben bu okulu boşuna okumuş hissi

#öabt tüm senelerin en zoruydu söylenenler. Şahsen bildiklerimi teredütte bıraktım ve %50 olan bir ihtimalde neden %100 yanlış yaparım.

Soruları görüp hangi bölümü okuduğunu unutma rezaleti #ÖABT

öabt de Aşk-ı memnu’yu sormuşlar bunun için Türkçe Öğretmenliği bitirmeye gerek mi var yazları evde oturmak yeterli

Öabt dkab’ göre ben ilahiyat okumamışım

öabt tarih alanında Avrupa tarihi sorularını Avrupalılara sorsaydiniz onlar bile yapamazdı.

Ben sınav olurken arka fonda Ferhat Göçer’den ‘Yıllarım Gitti’ şarkısı çalıyordu.

redman1984

all author posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.

Bize Yazın
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?