Mukairu'ya ilk hocasından büyük övgü

Antalyaspor’da gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Nijeryalı genç futbolcu Paul Mukairu ile ilgili olarak kendisini keşfeden antrenöründen dikkat çekecek sözler geldi.

Mukairu’nun ilk hocalığını yapan Bala Misau, 20 yaşındaki futbolcunun Nijerya Milli Takımı’na çağrılması gerektiğine vurgu yaptı.

Mukairu’nun fark yaratan bir futbolcu olduğunu söyleyen Misau, “Kendinden emin bir çocuktur ve içinde bulunduğu herhangi bir takıma çok şey katabilir. Çeşitli pozisyonlarda oynayabilir ve takımına yardım etmeyi sever. Antalyaspor transfer etmek istediğinde Mukairu için tazminat talep etmeden memnuniyetle ücretsiz olarak kendisini serbest bıraktık. Çünkü bizi ve ülkemizi gururlandırmaya devam edeceğini biliyorduk” dedi.

Mukairu’nun yükselişinin kendisini şaşırtmadığını söyleyen Misau, “Yakında daha büyük kulüplerde ve liglerde oynayacağından eminim” ifadelerine yer verdi.

Avrupa’nın önde gelen kulüpleriyle anılıyor

Antalyaspor’da ortaya koyduğu performansla birlikte pek çok takımın dikkatini çeken Mukairu, bugüne kadar Galatasaray, Beşiktaş, Juventus, Monaco, Lille, Leipzig, Werder Bremen, PSV, Feyenoord, Brugge, Genk gibi takımlarla transfer dedikodularına adı karıştı.

Türkiye’ye de yeşil ışık yaktı

İlk hocası Bala Misau’nun Nijerya Milli Takımı için önerdiği Paul Mukairu, Ajansspor’a özel daha önce yaptığı açıklamada Türk Milli Takımı’na da yeşil ışık yakmıştı. Golcü futbolcu, konu ile ilgili olarak yöneltilen soruya, “Bildiğiniz gibi Türkiye artık benim ikinci evim. Türkiye, Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası gibi dünyanın en büyük yarışmalarında oynayan harika bir ülke. Herkes Türkiye için oynamayı ister. Ancak gidecek çok yolum var ve çok şey öğreneceğim, bu benim odak noktam. Ancak Türkiye’den böyle bir teklif gelirse ailem ve rehberimle görüşeceğim” yanıtını vermişti.

redman1984

all author posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.

Bize Yazın
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?